Najít sám sebe

a probudit se z cizího snu

Už nejste tím,
kdo může znovu žít
uvnitř cizího snu,

protože v tomhle světě existují jen dvě možnosti: zbláznit se nebo být znovu sám sebou.

Nežít ve snu svých rodičů nebo nadřízených, ve snu světa, planety.

A kdo jsem já, abych to mohl tvrdit?

Skrze dar zření, který mi byl dán před narozením a s podporou šamanské linie svého otce, mé tělo ovládá schopnost hlubokého vhledu do toho, kdo o vhled stojí.

Modrofialový Kokrhel

Psát o vidění je pro mne těžší než vidění samo.

Ulita / Shell

Trvalo desítky let, než jsem sám sobě dovolil uvěřit, že vidím. Zřím druhé lidi. Přesněji řečeno mé tělo to umí. Mohu vidět vaše schopnosti, dary, váš potenciál, který dřímá nebo probleskuje vaším Bytím; vidím kdo a kde jste. I díky tomu, že vím, kdo jsem já.

Klíč k tomu všemu je jednoduchý, ale v tomto úžasném světě je velmi těžké jej použít. Přitom stačí velice málo pro toho, kdo je připraven. Je to pouhé nic a zároveň všechno. Tím klíčem může být buď to, že věčnost je tu pro tebe v každém okamžiku

nebo

Quantum Human Design™,

který mi dal před mnoha lety mocný nástroj k pochopení toho, kým jsem já i kdo jsou lidé kolem mne.

A zároveň poskytuje něžnou a chápající náruč porozumění našim těžkostem a povzbuzující energii našemu pravému Já.

Jako projektující typ nečtu vaše myšlenky a nevidím vám do hlavy, nebojte… No dobrá, vidím. Ale jinak, než myslíte. Poznám vaše pocity a váš základní pocit ze světa. Vidím, jak vám tu je, jaký máte život. Už když jsem byl kluk a pozoroval lidi v tramvaji, jsem to viděl.

A vidím to dodnes ve všech obličejích na ulici. A často se stydím vidět ty ztrápené obličeje a raději se nedívám. Když s lidmi mluvím, nikdy se nedívám přímo do očí, považuji to za neslušné.

Ale to není „vidění“.

Dřív mě tenhle „šestý smysl“ chcete-li, pohlcoval tak, že jsem samovolně přebíral silnější charakterové nebo fyzické vlastnosti. Když jsem byl určitou dobu s někým, kdo koktal, začal jsem zadrhávat. Pokud se někdo pohyboval např. těžkopádněji, i já jsem byl najednou zvláštně pomalý. Bylo to tak tajemné, být najednou někým jiným. Cítil jsem hranici a rozdíl mezi sebou a tím, kým jsem se najednou stával.

Vídám strach a obavy, které brání projevení pravého Já,

ale i vitální síly a neomezenou energii.

Saturn Collapse

Přebírám a zesiluji ve svém těle kolektivní obavy. Strávil jsem roky v sevření nevysvětlitelného strachu, který mi třeba nedovolil stát se slavným violoncellistou. Nemíval jsem obyčejnou trému, která z člověka spadne brzy potom, co vyjde na podium. Strach naopak ještě zesiloval až jsem byl téměř paralyzován. To nebyla nejlepší výzbroj pro kariéru sólového hudebníka, uznejte. A protože byla polovina 90. let, nevěděl jsem ještě nic o ničem a ani jsem nevěděl, že to nevím.

Bylo to nicméně dávno předurčené zranění, kterému říkám „cheirónské“ a píšu o něm v článku o dětství a neviditelnosti.

Vím, jaký máte život.

Cítívám zchvácenost, únavu a obavy lidí. Zároveň vídám i skrytou radost a vitální sílu, energii a schopnosti, které buď jako svítící body či mohutný nevědomý gejzír nadšení a spontánnosti divoce šumí někde hluboko v lidech a není mu zatím dovoleno plně vyvřít na povrch a změnit tak lidské životy.

Jeho projevení brání dlouhými roky napodmiňované emoce jako důsledky mylných přesvědčení o skutečných i neskutečných událostech – sen planety, světa, váš sen.

Přesto je mi silný spodní proud vašeho skutečného sebe-vědomí snadno viditelný i přes všechno lidské utrpení. Utrpení, které má nejen svůj hluboký smysl, ale dokonce bylo předurčeno. Celé trápení má nedozírný smysl, protože díky němu jste, kým jste.

Nechápal jsem, že nikdo nevidí.

Přežil jsem vlastní sebevraždu, dvakrát. Nenáviděl jsem všechno na světě a nejvíc sám sebe. Své tělo jsem poškozoval řezáním a alkoholem za to, že jsem byl jiný. Horší než ostatní, myslel jsem si. Většině lidí, jak se mi zdálo, šlo všechno lépe a snadněji. Nebo se alespoň lépe a snadněji vyrovnávali s nezdary. S každodenním životem neměli vůbec problém. Na rozdíl ode mne. Vůbec jsem nechápal, že nikdo nevidí, že život nemá žádný smysl. Měl jsem pocit, že se lopotím, abych se ostatním aspoň zpola vyrovnal, ale vždycky to nakonec stejně bylo k ničemu.

Abych se v tom trochu vyznal, navštívil jsem mezi svým 30. a 40. rokem spoustu seminářů a několik psychologů. Studoval jsem hudbu všech světadílů, život, zvyky a spiritualitu přírodních národů a přečetl nějaké knihy: Jungovy výbory z díla, celého Carlose Castanedu, o kterém jsem psal blog, mystiky Fráňu Drtikola, Miku Waltariho a mnoho dalších.

Bodlák / Thistle

Víc o tom píšu ještě tady v článku o kosmickém nastavení.

A tisíce hodin přednášek z psychologie, když jsem pracoval v podřadných nekvalifikovaných zaměstnáních jako uklízeč, skladník a lisař autokoberců. Tam, v plechových šatnách a zaplivaných skladech se zažranou špínou, jsem poznal velmi odvrácenou tvář našeho světa. Tvář plnou strachu a zároveň plnou pohrdání vším kolem, neboť strach je nedůstojný.

Nakonec bylo ze všeho nejtěžší uvěřit sám sobě. To mi zároveň přineslo pocit, jaký jsem nikdy nepoznal. Poprvé v životě jsem ucítil, že jsem v pořádku, že nejsem úplně zbytečný. Co víc, poznal jsem, že můj a nejen můj život má smysl a že následování tohoto smyslu mě dělá šťastným a naplněným tak, jak bych si to nikdy nedovedl představit.

Podstata světa

Moje žena Helena o mně svým kamarádkám říká, že jsem šaman. Vidím do lidí. Jen prý se tomu zdráhám uvěřit. Ale já opravdu nejsem šaman – nedělám ceremonie, pravděpodobně nevidím duchy a nedokážu se proměňovat (aspoň o tom nevím). Vidím spirituální podstatu, jak by řekli Toltéci. Děje se to samo. Jen tomu nesmím stát v cestě.

Pokusil jsem se úplně poprvé popsat, co se děje během „vidění“, ale je to pro mne těžké. Jak už jsem řekl, je to mnohem těžší než samo vidění 🙂 .

Lidé mě zajímají víc, než já zajímám sám sebe.

Většinu času jsem něco jako poustevník. Koncentruji tak a neustále obnovuji energii a své vědění. Chodím po lese, sem tam něco vyfotím a při tom naslouchám. Nacházím znovu toho kluka, který je ve mně celou tu dobu a s údivem zkoumám o kolik jsem se mu za ty dlouhé roky vzdálil a jak jsme si přesto pořád podobní.

Východ / Exit

Jsme a nejsme. Ta dlouhá cesta se zdá být nesmyslnou do chvíle, kdy si uvědomím, že směřuji znovu zpátky k němu. K tomu, co on věděl už jako dítě a musel na to zapomenout. Mířím k důvěrně známému Bytí ve Velkém tajemství, které znají všechny děti a kterým je celý tenhle svět.

Probouzíme se v míře, která zde neměla obdobu po celá staletí.

janskalak.cz-Quantum Human Design Rožnov pod Radhoštěm

Jan Skalák, dipl. um. (*1974)
skalakjan@gmail.com
+420 799 795 723
Rožnov pod Radhoštěm

3 + 12 =

Pinterest
fb-share-icon
LinkedIn
Share